Jak nastavit jinou tiskovou kazetu(cartridge), když nám dojde barevná nebo naopak černá barva v tiskárně.

Někdy je možné se setkat s problémem, že potřebujeme rychle a nebo smrtelně důležitě něco vytisknout, ale v tiskárně zrovna došla nějaká barva, nebo i třeba černá barva.
Toto jde ve většině případů obejít a tiskárnu pomocí nastavení přemluvit k tisknutí například třeba jen z černé kazety (cartridge) a nebo si tiskárna naopak třeba namíchá černou barvu z barevné kazety (cartridge).

Ovládací panely#Hardware a zvuk#zařízení a tiskárny

 

Canon MPxxx series printer - vlastnosti

Dále pak ještě existuje pár fint, jedna z bezpečných je tedy ještě ta, že pokud už nám zbyla třeba jen modrá barva v tiskárně a potřebujeme něco vytisknout a je nám jedno, že to bude třeba modře, tak nastavíme dle předchozího postupu Inkoustová kazeta: “Pouze barevná” a poté v nastavení tiskárny záložka “Efekty”, zaškrtnout Monochromatické efekty a požadovanou barvu (v našem případě Modrá). Tiskárna tak, bude tiskonout všechno modře. Pozor, toto nastavení se většinou po novém tisku nezresetuje, takže po vytisknutí toho co potřebujete musíte opět nastavení vrátit, aby tiskárna tiskla správě.
nastavení když chceme jen modře celý dokument

V případě, že Vám tiskárna nedovolí tisknout a to z důvodu, že již došla nějaká barva, tak toto lze většinou obejít vyřazením funkce hlídaní hladiny barev. To se provádí stiskem tlačítka na tiskárně, které vypadá jako obracený oranžový trojúhelník v kolečku. Toto tlačítko se při zobrazení dialogu o nemožnosti tisku podrží cca 10 sekund a tiskárna vypne detekci hladiny(hlídání hladiny) u aktuálně vložené inkoustové náplně v tiskárně. Při vložení nové inkoustové náplně bude tato funkce opět aktivní. Toto je riskantní řešení, jelikož si můžete takto spálit v lepším případě ucpat tiskovou hlavu (trysky). Pokud tiskárna tiskne pruhovaně a nebo vůbec, neodochází k chlazení tiskové hlavy protékající barvou a dojde k její spálení. (u celo integrovaných tiskáren to znamená nerentabilní opravu, jelikož nová tisková hlava stojí 2-3 tisíce v roce 2013) Proto v takových to případěch, kdy již tiskneme na hranici prázdné inkoustové kazety, musíme hlídat tiskárnu jestli tiskne a v případě špatného a pruhovaného tisku již nepokračujeme v tisku (může dojít k zničení tiskové hlavy).

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..