Brick, Unbrick telefón

Nedávno se mi zrovna nedařilo a BRICKnul jsem si telefon.

brick telefonu

Na telefonu jsem si kdysi odemknul bootloader a to způsobem přes “s1tool” a testpoint. Jedná se o neoficiální odemknutí, při kterém se nepřijde o DRM data, o které byste oficiální cestou přišli, pak by Vám nešly některé aplikace od Google a od Sony (např. TrackID). Proto jsem provedl neoficiální odemknutí bootloaderu.
Dále samozřejmě odemknutí bootloaderu doprovází výhody, že si můžete nahrát do svého telefonu upravené ROMky, Kernely a podobně. (toto platí ať už máte odemknuto oficiálně či neoficiálně)
Do nedávné doby jsem běžel na různě upravených ROMkách, Kernelech, chvíli jsem zkoušel i na svém starším telefonu (Xperia neo V) Android JB (Jelly Bean), ale zatím není žádná odlazená ROMka (konec roku 2013), kde by šlo FMradio, HDMI a podobně. Takže jsem se chtěl na zkoušku vrátit k originálnímu Firmwaru, tak jsem dal jeden ze starších MT11i_4.1.A.0.562 a chvíli objevoval starý originální android, na který už jsem nebyl zvyklý.
Pak se stala osudná věc, kdy mi Android nabídl aktualizaci na poslední verzi MT11i_4.1.B.0.587, nijak jsem nepřemýšlel a říkal jsem si aspoň to nebudu muset flashovat, udělá se mi to samo. Tak jsem nechal stahovat upgrade a šel od telefonu pryč, když jsem přišel telefón byl mrtvý. Po stisku zapnutí vždy jen problikávala zeleně indikační dioda. V FlashTool fungovalo normálně flashování, telefón akorát nešel přepnout do fastmode.
Po vyzkoušení x možností, kdy jsem nahrával všechny možné originální firmwary a podobně, jsem se rozhodl zpětně zamknout bootloader. Jelikož jsem provedl odemknutí přes s1tool a testpoint, stejně tak jsem musel provést i zamknutí. Po tom, co se mi povedlo na potřeti bootloader zamknout a nahrát znova přes FlashTool nějaký originální firmware, tak již telefon běžel zcela normálně. Tedy povedlo se mi ho unbricknout.
Je to jedna z možností, které se může stát a člověka to může udivit, že flashhování funguje, ale telefon je stalé mrtvý.

Pro jiné případy existují jiné metody unbricknutí:
-na telefonu jen problikne červená led dioda a zavibruje a to je vše, pokud funguje falshování, tak většinou není problém, naflashuje se originální firmware, pes Flashtool a máme unbricknuto.
-na telefonu jen problikne červená led dioda a zavibruje a to je vše, pokud nejde najet do flashmode, tak existuje metoda, kdy se tlačítko volume down obmotá gumičkou, aby bylo stále stisklé a připojí se k PC a v programu FlashTool se vybere normální flashování a vybere se firmware a čeká se až několik hodin, telefón se po této době nějakým záhadným způsobem chytne a naflashuje.
-existuje i pár jiných případů, kdy člověk musí vychytat určité probliknutí diody a v tu chvíli připojit datový kabel k počítači a mít nachystaný Flashtool, v případě špatně nahraného kernelu a podobně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..