Vypnutí klávesových zkratek – herní režim

S příchodem Windows 10 mi přijde, že přibylo pár dalších klávesových zkratek (v kombinaci s windows klávesou) a tak při hraní her se mi podařilo si hru minimalizovat, přepnout do okna, nebo dokonce nějakou klávesovou zkratkou si hru úplně vypnout.

Například při hře Chivalry se použivá v zápalu boje klávesa ALT a tak se někdy stane, že člověk zmáčkne ALT a k tomu drží nějakou z kláves AWSD a další. Takže po několikerém si zhození hry mi došla trpělivost a začal jsem hledat jak nejlépe toto odbourat.

V těchto ohledech mám rád razantní vypnutí a tak jsem našel program KillKeys , který natvrdo přepíše hodnotu vypnuté klávesy v registrech a je to hotovo.

Pro mou pomoc, stačilo vypnout klávesu WINDOWS, která způsobovala abnormální zapínání neskutečných klávesových zkratek. Do programu jde nakonfigurovat libovolné klávesy, které je možné vypnout.

Když jdeme hrát, tak stačí na ikonu kliknonut v system tray a po její rozsvícení již nastavené klávesy nefungují.

 

KillKeys – system tray

Viděl jsem i jiné programy, ale tenhle mi zrovna padl do oka a vyhovuje mým požadavkům a funkčností.

Konfiguare kláves lze provést přes pravé tlačítko myši a nabídka otevřít Options->Open settings.

V souboru KillKeys.ini se nastaví klávesy, které mají být vypnuté a to jde oddělit pro práci v okně nebo ve fullscreen režimu (většinou hry).

Klávesa 5B je právě ona Windows klávesa.  Další hexadecimální zkratky kláves jsou například zde https://docs.microsoft.com/cs-cz/windows/desktop/inputdev/virtual-key-codes.