Výměna dotykového skla na telefonu (digitizer)

Tak jako velké řadě lidí se mi podařilo rozbít sklo na telefonu. Párkrát už se telefon proletěl a spadl, ale až když spadl z metru a letěl k zemi displejem, tak došlo k rozbítí skla.
Telefón šel ovládat, ač rozbité sklo řezalo do ruky. Přelepil jsem ho lepící páskou a telefón šel dál používat.
Začal jsem zjišťovat za kolik se dá sehnat nové sklo. U nás sklo vychází v rozmezí 1000-1500Kč (k roku 2014), součástí je i dotyková vrstva, tedy správně se daný díl nazývá “digitizer”. Nakonec jsem ho objednal z číny za v přepočtu 420Kč (free shipping).
Jen pár postřehů z výměny, při rozebírání je potřeba dát pozor, aby člověk odpojil konektor ze zadu telefonu a pak aby se neurval kablík s kamerou a senzorem. (což je teoreticky jedno, ale při dalším rozebírání, třeba při špatném složení by člověk na to mohl zapomenout a zničit nový digitizér). Jinak od starého skla jsem odlepil a přelepil na nový, pěnovou nálepku(je vidět na obrázku), která slouží proto, abych zamezila vniknutí prachu mezi displej a digitizér.
V balení byly různé šroubováčky a plastové rozebíradla, ale u daného modelu telefonu to nijak extra potřeba nebylo, já použil jen šroubováček a pinzetu.

IMG_0794
Sony Ericsson Xperia Neo V – rozbitý displej (digitizér)

 

IMG_0798
Zde je třeba odpojit konektor, který je skryt pod plastovou krytkou.
IMG_0800
Sony Ericsson Xperia Neo V – rozbitý displej (digitizér)
Jde vidět, jak jsem nechtěně urval kus spoje, kde byla umístěná kamera a senzor.
IMG_0801
Pěnová páska, která na novém digitizéru není. Je třeba jí odlepit a přelepit na nový.
IMG_0803
Opravený telefón a věci co zbyly 🙂

2 komentáře u „Výměna dotykového skla na telefonu (digitizer)“

  1. Zdravím,
    Povedla se mi úplně stejná věc s mojí xperii neo MT15i. Prasklo mi pouze sklo ale jak display tak i dotek funguje dál. Rád bych se zeptal zda i po výměně vám nadále funguje vše jak má :). Popřípadě jestli mi z ebay (nebo vašeho obchodu) doporučil prodejce. Děkuji předem za odpověď.

    1. Zdravím,
      normálně z ebay 😉 já mám od tohoto prodejce http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=221195974665&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160 Jinak nedokážu úplně posoudit, zda vše funguje jak má, nemám úplně orginální SW v telefonu, zdá se mi že telefón reágoval trošku jinak při příjímání hovorů, jakoby nějak špatně reágoval senzor přiblížení, možná že digitizér neobsahuje řídící čip. Jelikož při porovnání tohoto a originálu, tak tam jeden šváb chyběl. Více jsem to nezkoumal, jelikož to funkci telefonu nijak neomezuje. Po přijetí hovoru obrazovka normálně zhasne a po ukončení hovoru se rozsvítí. Možná je to danou neoficiální verzi SW. Ale co je hlavní, dotyk funguje výborně. Což se u rozbitého displeje a pořezané ruky říct nedalo. Mezitím než mi došel nový digitizér, tak jsem si displej přelepil obyčejnou průhlednou páskou a fungoval jsem bez pořezaných prstů, než mi došel nový digitizér 🙂 Přeji hodně zdaru a dejte pak vědět, jak ste dopadl 😉

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..