Výměna dotykového skla na telefonu (digitizer)

Tak jako velké řadě lidí se mi podařilo rozbít sklo na telefonu. Párkrát už se telefon proletěl a spadl, ale až když spadl z metru a letěl k zemi displejem, tak došlo k rozbítí skla.
Telefón šel ovládat, ač rozbité sklo řezalo do ruky. Přelepil jsem ho lepící páskou a telefón šel dál používat.
Začal jsem zjišťovat za kolik se dá sehnat nové sklo. U nás sklo vychází v rozmezí 1000-1500Kč (k roku 2014), součástí je i dotyková vrstva, tedy správně se daný díl nazývá „digitizer“. Nakonec jsem ho objednal z číny za v přepočtu 420Kč (free shipping).
Jen pár postřehů z výměny, při rozebírání je potřeba dát pozor, aby člověk odpojil konektor ze zadu telefonu a pak aby se neurval kablík s kamerou a senzorem. (což je teoreticky jedno, ale při dalším rozebírání, třeba při špatném složení by člověk na to mohl zapomenout a zničit nový digitizér). Jinak od starého skla jsem odlepil a přelepil na nový, pěnovou nálepku(je vidět na obrázku), která slouží proto, abych zamezila vniknutí prachu mezi displej a digitizér.
V balení byly různé šroubováčky a plastové rozebíradla, ale u daného modelu telefonu to nijak extra potřeba nebylo, já použil jen šroubováček a pinzetu.

IMG_0794
Sony Ericsson Xperia Neo V – rozbitý displej (digitizér)

 

IMG_0798
Zde je třeba odpojit konektor, který je skryt pod plastovou krytkou.
IMG_0800
Sony Ericsson Xperia Neo V – rozbitý displej (digitizér)
Jde vidět, jak jsem nechtěně urval kus spoje, kde byla umístěná kamera a senzor.
IMG_0801
Pěnová páska, která na novém digitizéru není. Je třeba jí odlepit a přelepit na nový.
IMG_0803
Opravený telefón a věci co zbyly 🙂